Také patříte mezi chovatele, kteří chovají mazlíčky jako v bavlnce? K tomu nějaký ten pořádný pelíšek rozhodně patří a my vám poradíme, jak pečovat o pelech pro psa, aby stále vypadal jako ze škatulky.

Jak udržovat pelíšek z Cordury?

 

Pro perfektní vzhled pelíšku z cordury stačí dodržet pár jednoduchých kroků. Údržbu značně usnadní pelíšky se snímatelným potahem:

 

  • Sundejte potah pelíšku a největší nečistoty odstraňte jako první –  na fleky použijte co nejjemnější utěrku nebo houbičku, ideální je mikrovlákno. Tkaninu namočte v mýdlové vodě nebo šetrném čisticím prostředku a skvrnu zaperte. Použijte čistič, který bude šetrný a bez obsahu chemikálií – ty při praní oslabují vlákno cordury i její barvy a mohou poškodit některé vlastnosti.
  • Potah z cordury můžete bez obav vyprat v ruce nebo v pračce na šetrný program 30° C.
  • Po vyprání vyvěste potah, aby dobře usychal. Než zapnete pelíšek zpět do potahu, zkontrolujte, zda je skutečně suchý. Neodvětraná vlhkost na některých místech by mohla způsobit plíseň.
  • Potah z cordury nenechávejte vyschnout na přímém slunci, jestliže chcete zachovat původní sytou barvu pelíšku.

 

Postarejte se o krásný vzhled pelíšku i o zdraví psa

Když nebereme v potaz škodlivý vliv agresivních pracích prášků na materiály, máme tu ještě další pádný důvod, zvolit si šetrné praní. Kvůli zdraví psa. Pelíšek je s kůží psa v těsném a častém kontaktu, proto vybírejte čisticí prostředek pečlivě, aby pejskovi nezpůsobil podráždění kůže či dokonce alergie. Nejvhodnější jsou přípravky s přírodním složením. Mezi nimi najdete i varianty můžete pro odstranění organických skvrn jako např. od moči, krve apod.

Nezapomeňte chránit pelíšek psa před parazity!

Věděli jste, že někteří parazité se kromě srsti vašeho mazlíčka rádi usadí taky v pelechu nebo textiliích, které má váš pejsek v oblibě? Pelíšek je jednou z nejčastěji opomíjených zdrojů parazitů. Bez údržby pelechu se tak snadno můžete dostat do začarovaného kruhu.Někteří parazité (často např. blechy) kladou v textiliích vajíčka a odtud dojde k jejich opětovnému rozšíření a výskytu na kůži psa. Je proto důležité chránit v sezóně antiparazitiky nejen psa, ale i jeho pelíšek. Pro tento účel využijte kvalitní antiparazitika a myslete na jejich šetrné složení. Jedině tak bude ochrana před parazity účinná. Potah pelíšku pravidelně vyperte.

ZANECHTE KOMENTÁŘ