Máte doma chlupatého mazlíčka? Pak víte, jak rád se váš miláček cpe vším, co mu nabídnete. Pokud už má díky tomu nějaké to kilo navíc, raději buďte opatrní a nasaďte mu dietu.

Při snižování hmotnosti u psa platí stejná pravidla jako u lidí. Na hladovku zapomeňte. Postupujte pomalu, ale jistě. Týdně byste měli dosáhnout úbytku na váze maximálně 1,5 %. Váží-li čtyřnohý kamarád 20 kg a měl by mít 15 kg, optimální váhy byste měli docílit za 4 měsíce. Pokud si nejste jistí, před začátkem diety, navštivte svého veterináře a poraďte se o dalším postupu.

Když se rozhodnete redukovat váhu mazlíčka sami, zjistěte si nejprve ideální váhu vašeho plemena. Vyberte příslušné krmivo se sníženým obsahem energie, které bývá označeno Light, Diet nebo Special. Pečlivě zkontrolujte dávkování krmiva a zbytečně psa nepřekrmujte. Váží-li mazlíček 30 kg a měl by mít ideálně 25 kg, dávkujte, jako pro psa s 25 kg.

Granule mu nasypte do misky, a pokud pes o jídlo nejeví zájem, odneste ho. Krmivo rozhodně nenechávejte volně přístupné po celý den. Dietní strava by měla zvýšit pocit nasycení, redukovat tuk a kalorie, zmírňuje nadýmání a podráždění žaludku a střev. Krmnou dávku rozdělte do třech malých porcí.

Také se zaměřte na množství podaných pamlsků a různých dobrot. Piškoty a jiné laskominy nahraďte raději kousky vařeného kuřecího masa. Velmi důležitý je i pravidelný pohyb. Prodlužujte procházky, házejte míček nebo létající talíř. V létě je ideální, pokud váš chlupáč miluje vodu, plavání je úžasné pro kondici i redukci hmotnosti. Opět berte ohled na trénovanost. Psa, který s vámi do dnes chodil na 10 minut ven, nenuťte běhat hned vedle kola.

ZANECHTE KOMENTÁŘ